Nádobí z přírodní švédské litiny SKEPPSHULTSkeppshult  rukodělná švédská tradice

Máte rádi vaření a hledáte zboží o jehož kvalitě byly přesvědčeny už naše babičky a prababičky?

Dovolujeme si vám nabídnout rukodělné výrobky švédské firmy SKEPPSHULT(od r. 1906), podle tradičních metod, z nejlepších surovin a technologických postupů, které jsou vyrobeny z přísně kontrolovaných ekologických a originálních surovin, bez chemických nebo jedovatých přísad. Jsou to ekologické a přírodní produkty, zdravotně absolutně nezávadné. Opravdový švédský výrobek, pravá švédská litina.
Firma Skeppshult patří k evropské špičce a jako jediná v severní Evropě tyto výrobky sama produkuje. Švédská ocel, švédská litina, to je pojem. Právě u nás zakoupíte pouze švédský originál, žádné laciné náhražky anebo čínské podvody. Budete mile překvapeni vlastnostmi tohoto litinového nádobí, které neobsahuje žádné chemické látky ani ze zdravotního hlediska diskutabilní povrchy, vše je jen a pouze solidní, ryzí a poctivá švédská litina(žádné hliníkové slitiny, žádné umělé vrstvy).
Uvidíte jak vám budou chutnat křupavé bramboráčky, šťavnatě ogrilované maso či křehké palačinky...

Zakoupením litinového nádobí Skeppshult sázíte na jistotu - prvotřídní kvalita za fér cenu, výborná investice na celý život. 

Přírodní litina

Na začátek je nutné zmínit, že mezi litinami kraluje přírodní litina, která má oproti běžné smaltované litině lepší vlastnosti. U smaltované litiny, připravované pokrmy nepřijdou do žádoucího kontaktu přímo s litinou, ale s umělou vrstvou – smaltem, nevaříte tedy na litině ale na smaltu. Avšak důležitý je také výrobce, tak aby litina byla kvalitní a zdravotně nezávadná. A to beze zbytku splňuje švédský výrobce Skeppshult, jehož tradiční výrobky jsou z z nejlepších surovin a technologických postupů.

Jak vypadá?

Nádobí z přírodní litiny je šedé, tmavé nebo přímo černé. Při výrobě však nejsou použity žádná barviva či jiné chemikálie. Černá barva je způsobena rostlinným olejem, který je do nádobí „zapečený“ a působí jako přirozená nepřilnavá vrstva.

Pokud se bude povrch nádobí jevit jako nerovnoměrný nebo bude mít jisté estetické nedokonalosti, věřte, že je to v pořádku. Rukodělné zpracování a samotná vlastnost litiny (neustále pracuje) z ní dělají neocenitelného pomocníka i přes možné malé estetické nedostatky.

Vlastnosti litiny
Dlouhá životnost – Čím více a déle je přírodní litina používána, tím lepší má vlastnosti. Pokud nevěříte, přesvědčí Vás záruka výrobce Skeppshult, který poskytuje záruku 25 let na přírodní litinu.Jaké má vlastnosti?

Zdravé vaření – Při vaření v litinovém nádobí je třeba použít jen minimální množství oleje nebo se dokonce obejde zcela bez tuků(pokud smažíte řízek, nejspíš to bez tuku nepůjde, ale taková palačinka v oleji už nikdy plavat nemusí). Jídlo se na nádobí nenapálí, zachová si svou chuť i vitamíny.

Rozvod a udržení tepla - přírodní litina vede teplo rovnoměrně a navíc jako jediná výdrží vyšší a vysoké teploty. To je zejména důležité u grilovacích a WOK pánví. Za krátký čas je možné uvařit například i tužší kusy masa. Pokrmy jsou chutné, uvařeny za krátký čas a zachovají si většinu vitamínů.

Nádobí z pravé přírodní litiny vyrábí švédská firma Skeppshult, která má v tomto odvětví již více jak 100 letou tradici (od roku 1906). Její rukodělné výrobky jsou absolutně bez příměsí chemických látek. Jako jediné snesou vysoké teploty a nevypouštějí škodlivé látky.

Případné optické, estetické a vizuální nedokonalosti těchto výrobků, strukturální nerovnosti či estetické "nedokonalosti" povrchu,  jsou u těchto výrobků zcela normální, jedná se o odlitek surové litiny, rukodělný slévarenský výrobek.

Proč dochází u litinového nádobí Skeppshult k růstu cen?
Na růst cen má vliv několik faktorů. V první řadě je to vliv kurzu koruny a eura. Výraznější podíl má však růst mezd, cen, energií, a nákladů všeobecně (toto není problémem jen ve Švédsku, jedná se o globální záležitost). Avšak nejdůležitějším faktorem je neustálé zvyšování cen základní a zásadní suroviny - severské železné rudy, obzvláště kvůli jejímu stále obtížnějšímu dobývání. Proto pro zachování kvality, se tyto faktory musí promítnout do koncové ceny. Avšak srovná-li zákazník částku např. za pánev Skeppshult a dobou kterou ji používal, s částkou, co musel za stejnou dobu vydat za pánve, které musel často obměňovat, pak samozřejmě vychází pánev Skeppshult levněji.
Skeppshult
Řadit podle: ceny / názvu 
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Pánev SKEPPSHULT na grilování, vnější rozměr 25x25 cm (s kulatým spodkem dna), čistá hloubka 2,1 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 21,8 cm, s držadlem z kvalitního dřeva, v...
3390 Kč
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Hluboká pánev SKEPPSHULT na pečení, vnější průměr 25 cm, čistá hloubka 5,8 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 20 cm, s držadlem z ušlechtilé nerez oceli, váha 2,60 kg.
2990 Kč
Doprava ZDARMA Hrnec SKEPPSHULT na vaření, pečení 4 l, vnější průměr 25 cm(s uchy 31 cm), čistá hloubka 9,8 cm, s litinovou pokličkou, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 20,6 cm, celková výška...
4490 Kč
Doprava ZDARMA Pánev SKEPPSHULT na pečení, o vnějším průměru 20 cm, čistá hloubka 4 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 15,8 cm, s držadlem z ušlechtilé nerez oceli, váha 1,75 kg.
2190 Kč
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Pánev SKEPPSHULT na pečení, vnější průměr 29 cm, čistá hloubka 4,6 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 23 cm, s držadlem z ušlechtilé nerez oceli, váha 3,15 kg.
3390 Kč
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Pánev SKEPPSHULT Wok, o vnějším horním průměru 30,5 cm, 3,5 l , čistá hloubka 8 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 13,2 cm, s držadlem z kvalitního dřeva, váha 3,35 kg.
3490 Kč
DoporučujemeSleva
Doprava ZDARMA Hrnec SKEPPSHULT na vaření, 3 l o vnějším průměru 25 cm(s uchy 31 cm), čistá hloubka 7,9 cm, se skleněnou pokličkou, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 19,7 cm, celková výška(vč...
3246 Kč
3490.00
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Hrnec SKEPPSHULT na vaření, 4 l o vnějším průměru 25 cm(s uchy cca 34,7 cm), čistá hloubka 9,6 cm, se skleněnou pokličkou, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 20,6 cm, celková vý...
3790 Kč
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Hrnec SKEPPSHULT na vaření, 5,5 l o vnějším průměru 29 cm(s uchy cca 34,7 cm), čistá hloubka 13 cm, se skleněnou pokličkou, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 24,1 cm, celková v...
4290 Kč
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Pekáček SKEPPSHULT na pečení, zapékání, o vnějším průměru 25,2 cm, čistá hloubka 4,2 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 20,3 cm, průměr s uchy 31,5 cm, celolitinový, váha 2,...
2390 Kč
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Pekáč SKEPPSHULT na pečení, zapékání, vnější rozměr 34x22cm(celková délka s uchy 41cm), 4,42l, čistá hloubka 7,6cm, vnější rozměr spodku dna 30x18 cm, celolitinový, váha 3,95kg.
3132,20 Kč
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Plát SKEPPSHULT, s jednou stranou na pečení a druhou na grilování. Vnější rozměr 35,5x32,5cm , váha 5,7kg.
2290 Kč
Doporučujeme
Doprava ZDARMA Plát SKEPPSHULT, s jednou stranou na pečení a druhou na grilování. Vnější rozměr 36,5x31,5cm , váha 4,6kg.
2290 Kč
Doprava ZDARMA Pánev SKEPPSHULT na pečení, o vnějším průměru 29 cm, čistá hloubka 3,1 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 22 cm, s držadlem z ušlechtilé nerez oceli, váha 2,85 kg.
3090 Kč
Pánev SKEPPSHULT na pečení, o vnějším průměru 29 cm, čistá hloubka 3,1 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 22 cm, s držadlem z kvalitního dřeva, váha 2,80 kg.
3190 Kč
Doprava ZDARMA Hrnec SKEPPSHULT na vaření a pečení 2 l , oválný, vnější rozměr 24,5x18,1 cm, průměr s uchy cca 27,8 cm, čistá hloubka 8,2 cm, s litinovou pokličkou, vnější rozměr oválné dosedací plo...
3490 Kč
Doprava ZDARMA Hrnec SKEPPSHULT na vaření, pečení 4 l , vnější rozměr 30x21 cm, průměr s uchy cca 36 cm, čistá hloubka 10 cm, oválný, s litinovou pokličkou, vnější průměr (kulaté) dosedací plochy sp...
4490 Kč
Doporučujeme
Skeppshult - Rady a tipy, Informace, Často kladené dotazy - jsou k dispozici v níže přiložených souborech Důležité upozornění pro zákazníky ohledně prodeje litinového nádobí v ČR.
1 Kč
Produkt dočasně nelze zakoupit.