STAKI - Stabilní, poslušné a snadno ovladatelné lyže - STAKI WELL - ČERNÝ DEKOR - reflexní logo, ski Cena včetně vázání !

Doporučujeme
Výrobce -
Kategorie Lyžování
Kód Staki-WELL-cerne
Doba dodání 24 hodin
Vaše cena vč. DPH
9850 Kč

ksKOUPIT
Model WELLL je širší a tvrdší lyže, určená pro statnější nebo razantnější jezdce; pro volné, prudké terény s prašanem.
Inovovaná celá koncová část, včetně nového typu koncovky, rozšiřuje možnosti jízdy. Bezpečnostní, délkově nastavitelné vázání Tyrolia. Součástí setu WELLL jsou praktické doplňky - dvoudílné teleskopické hole (na lyžování i walking) a transportní vak na lyže přes rameno.

Nové vlastnosti proti starším modelům STAKI lyží:
Více točivější- lépe se navádí do oblouku, lépe je v oblouku udržíte.
Na koncovce již není hrana a lyže přechází plynule vzhůru do koncovky a tím lze dělat obraty o 360 stupňů a částečně lze jezdit i pozpátku.
Carvingový oblouk zůstal zachován = 6,3 m.

Inovovaná celá koncová část, včetně nového typu koncovky, rozšiřuje možnosti jízdy.
S modelem WELL lze jezdit i pozpátku. Užijete si více zábavy...
V ceně lyží je dodáno již namontované bezpečnostní, délkově nastavitelné vázání Tyrolia.
K lyžím WELL obdržíte zdarma:
- dvoudílné teleskopické hole (na lyžování i walking) (běžná cena je 490 Kč)
- transportní vak na lyže přes rameno. (běžná cena je 390 Kč)
Ušetříte 880 Kč za doplňky.

--------------------------------------------------------------
Technické parametry:
Rozměry:
* délka 106 cm
* šířka:
- špička - 115mm
- střed - 85 mm
- patka - 105 mm

Nosnost: 120 kg
--------------------------------------------------------------

Cena je včetně vázání + teleskopických hůlek a kvalitního transportního vaku!

STAKI WELL se velice dobře hodí jak pro zkušené jezdece, tak pro začínající lyžaře, kteří nemají stabilitu a nejsou "vyježdění".

STAKI WELL jsou metrové lyže s metalovou koncovkou, které mají za patkou vázání umístěnou stabilizační koncovku. Jejich výhodou oproti běžným lyžím je jednoduchá ovladatelnost a daleko větší stabilita jezdce. S pomocí těchto faktorů se výrazně zvětšuje celková bezpečnost a požitek z jízdy.

Dodávají se s nastavitelným vázáním Tyrolia SL, aby je mohl používat každý člen rodiny. Upravit velikost vázání zvládnete sami během chvíle a není k tomu zapotřebí žádné nářadí.

Lyže potěší začátečníka i velmi zkušeného ridera. Jejich využití se odvíjí od stylu, který preferujete. Hodí se na sjezdovky i do extrémních terénů. Tak nečekejte a poznejte tu pravou radost z lyžování.

Tyhle lyže pro jednoduché a bezpečné lyžování ovládne snadno i úplný začátečník, také proto se jim říká ´poslušné lyže´.
Jednoduché je na nich lyžování proto, že jsou krátké, metrové, a bezpečné zase díky stabilizační koncovce.

I když to tak může na první pohled vypadat, nevyžadují tyto lyže zvládnutí nějaké speciální lyžařské techniky – každý si na nich může jezdit, jak je zvyklý. Klasiku nebo kárving, ale třeba i free-ride, protože tyhle lyže jsou vhodné i do extrémně prudkých terénů.

Zvýšená stabilita jízdy a snadná ovladatelnost těchto lyží bezesporu zvyšují bezpečnost lyžaře, o kterou jde v první řadě (aspoň převážné většině lyžařů J)

Lyže STAKI navíc rodinám s dětmi mohou ušetřit nemalé peníze, protože jsou univerzálně dlouhé (metrové) pro jezdce od cca 120 centimetrů výšky až po dospělé. Mají jednoduše nastavitelné vázání, aby je mohl používat každý člen rodiny. Děti z nich prostě nevyrostou. A navíc se s nimi dobře cestuje – v pohodě se schovají v kufru auta.

OTÁZKY/ ODPOVĚDI :
------------------------------------------------------------------------------------
Jsem úplný začátečník, zvládnu to na STAKI?
Snadněji než na klasických sjezdových lyžích, protože na nich velice rychle pochopíte obecný způsob ovládání lyží, STAKI poslouchají díky své délce rychleji než ´klasiky´ a navíc na nich nebudete tolik padat, jako při učení na ´normálních´ lyžích, protože je vzadu koncovka, která se stará o vaši maximální stabilitu.

Čím se STAKI liší od krátkých lyží typu bigfoot a snowblade?
Bezesporu nejzajímavější jsou jejich jízdní vlastnosti - snadná ovladatelnost a posílená stabilita. První jmenované mají společné se všemi krátkými typy lyží, jejich stabilita je však díky originální koncovce jedinečná a s ostatními kraťasy nesrovnatelně lepší. To platí i v porovnání s normálními dlouhými lyžemi.

Není ta krátká patka nebezpečná?
Vůbec ne. Za patou vázání sice máte nezvykle krátký kousek lyže, ale díky tomu, že má koncovka svislé výstupky-lamely, zajistí vám dokonce lepší stabilizaci lyže, než patka klasických lyží - ta má navíc při větším záklonu tendenci podklouznout.
Jednoduše: při záklonu, tzn. ve chvíli narušené stability jezdce, se u STAKI dostává ke slovu koncovka, lyže mírně přibrzdí a jezdec se setrvačností svého těla dostává opět do správného postoje. Naopak u klasických ´dlouhých´ lyží je okamžik záklonu nebezpečný, protože lyže se můžou hodně zrychlit a stanou se tak těžko ovladatelné, možná až neovladatelné.
Takže co do funkčnosti je koncovka u STAKI šikovná a zvyšuje bezpečnost.

Jak se na nich má jezdit? Klasiku nebo kárving?
Poslušné lyže STAKI mají carvingový profil a umí dobře ´kárvovat´, ale je možné na nich uplatňovat i klasiku. Jezděte na nich prostě tak, jak je to pro vás příjemné a jednoduše tak, jak vy chcete. Tyhle STAKI vás ve všem poslechnou.

Pro jaký terén jsou STAKI dobré?
Využití těchto lyží se odvíjí od zájmu a stylu jejich vlastníka. Jsou používány jak na sjezdovkách, tak v extrémních terénech. Styl jízdy diktuje lyžím STAKI jezdec.
Délka, resp. ´krátkost´ naší patky a vlastně celé poslušné lyže je příjemná nejen při cestování, ale také např. na velmi prudkém svahu a v úzkém prostoru, kde jsou díky ní STAKI snáze ovladatelné i díky tomu, že vám právě nezavazí dlouhá lyže - ani vepřenu, ani vzadu :-) Tam, kde je málo prostoru (v lese, mezi skalami), můžete sjíždět dolů třeba jen po koncovce. Nebojte se, udrží vás a můžete si regulovat rychlost jízdy i bez toho, že byste se trápili snahou dělat oblouky tam, kde na ně není dost místa.

Jsou STAKI rychlejší, nebo pomalejší než klasické lyže?
Na závodní lyže si STAKI rozhodně nechtějí hrát, ale velkou pravdou je, že jezdí podle toho, kdo je má na nohách. Zdatnějšímu lyžaři dokáže STAKI pořádně rychle rozjet.
Setkali jsme se jak s názorem, že jsou pomalejší, ale už byly zhodnoceny i slovy: "Na mě už to není, je to moc rychlý."
A jsme zase u toho, že STAKI jsou přizpůsobivé, a to nejen různým terénům, ale také stylu jízdy konkrétního STAKIsty.

Úvaha o bezpečnosti
Pokaždé, když nám sem tam někdo řekne, že pro něho jsou tyhle lyže pomalé, nám vyvstane v hlavě úvaha, proč je vlastně tak moc uznávaný trend neustálého zvyšování rychlosti lyžování? Není tou správnou prioritou spíše zvyšování ovladatelnosti lyží?
Sjezdovky jsou stále častěji svěkdem nepříjemných a mnohdy i tragických nehod lyžařů, kteří při jízdě nebyli schopni zareagovat na momentální situaci, ať už máme na mysli střet s jiným lyžařem, který se napletl do jízdní dráhy, nebo třeba se stromem, protože se jim rychlost ´vymkla z nohou´.
Stejně tak správně na hranu nasazený carvingový oblouk je sice skvělým zážitkem, ale bezpečně z něho ´vystoupit´, rychle změnit jeho dráhu - když do jeho dráhy nečekaně vjede třeba malé dítě - snad ani není možné.
Je to obdobné jako při jízdě autem. Závodnička je dobrý a zábavný sluha, ale špatný pán. Základem je svoje auta, lyže a jiná jezdidla především spolehlivě ovládat, abychom my i okolí byli v bezpečí.
A také z tohoto hlediska jsou STAKI jedinečné. Umí velmi rychle zareagovat na váš pokyn a jsou navíc ovladatelné i v situacích, kdy se běžná dlouhá lyže stává neovladatelnou. Když třeba lyžaři při záklonu podklouznou patky a jeho lyže se pak nejen hodně zrychlí, ale hlavně je mnohdy úplně přestává ovládat, pak většinou následuje pád...

Šetrné ke kolenům
Díky vlastnostem - snadné ovladatelnosti a lepší stabilitě - můžou na STAKI jezdit i lyžaři s bolavýma nohama. Jeden pán je odzkoušel snad pouhé dva měsíce po operaci menisků a díky těmto poslušným lyžímse mohl se svou partou lyžařů vypravit na každoroční zájezd i takto krátce po lékařském zákroku.
Dalším příkladem je Michal z východních Čech, který má podkolenní protézu. Dlouhé lyže mu už nešly ovládat, tak to teď už několik let mrská na STAKI :-)
Snadno ovladatelné STAKI jsou mnohem šetrnější k nohám a zejména ke kolenům, které nám tak často dělají potíže.
Někdy se stává, že ti, kdo je zkouší na našich akcích, po jedné, dvou jízdách řeknou, že je bolí nohy víc..., ale zanedlouho pochopí, že na STAKI není zapotřebí působit takovou silou, jakou jsou zvyklí na svých dlouhých lyžích a zjistí, že to jde všechno mnohem snadněji, vlastně úplně lehce.
Znáte to, dáte na nohy jakékoli nové lyže a než na ně přivyknete, jste jaksi sevření, musíte si je nejdřív tzv. osahat, zjistit, co umí, jak reagují...

Další obrázky
STAKI - Stabilní, poslušné a snadno ovladatelné lyže - STAKI WELL - ČERNÝ DEKOR - reflexní logo, ski
STAKI - Stabilní, poslušné a snadno ovladatelné lyže - STAKI WELL - ČERNÝ DEKOR - reflexní logo, ski
STAKI - Stabilní, poslušné a snadno ovladatelné lyže - STAKI WELL - ČERNÝ DEKOR - reflexní logo, ski
STAKI - Stabilní, poslušné a snadno ovladatelné lyže - STAKI WELL - ČERNÝ DEKOR - reflexní logo, ski
STAKI - Stabilní, poslušné a snadno ovladatelné lyže - STAKI WELL - ČERNÝ DEKOR - reflexní logo, ski
STAKI - Stabilní, poslušné a snadno ovladatelné lyže - STAKI WELL - ČERNÝ DEKOR - reflexní logo, ski
STAKI - Stabilní, poslušné a snadno ovladatelné lyže - STAKI WELL - ČERNÝ DEKOR - reflexní logo, ski
STAKI - Stabilní, poslušné a snadno ovladatelné lyže - STAKI WELL - ČERNÝ DEKOR - reflexní logo, ski