Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Nádobí z přírodní švédské litiny SKEPPSHULT
 3. Litinová pánev Wok SKEPPSHULT 0865T, 30 cm -originál švédský výrobek

Litinová pánev Wok SKEPPSHULT 0865T, 30 cm -originál švédský výrobek

Pánev SKEPPSHULT Wok, o vnějším horním průměru 30,5 cm, 3,5 l , čistá hloubka 8 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 13,2 cm, s držadlem z kva... celý popis
4 990 Kč
4 124 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:3406
EAN kód:7317930865009
 • Kompletní specifikace
 • Litinová pánev Wok SKEPPSHULT 0865T, 30 cm -originál švédský výrobek
  Litinová pánev Wok SKEPPSHULT 0865T, 30 cm -originál švédský výrobek
  4 990 Kč
  4 124 Kč bez DPH
 • ks
Kompletní specifikace

Pánev SKEPPSHULT Wok, o vnějším horním průměru 30,5 cm, 3,5 l , čistá hloubka 8 cm, vnější průměr dosedací plochy spodku dna 13,2 cm, s držadlem z kvalitního dřeva, váha 3,35 kg.

Tento výrobek může být použit pro tyto druhy tepla a z těchto zdrojů:
elektřina, sklokeramická deska, indukce, sklo, keramika, halogen, plyn, trouba

Co je WOK?
Wok je speciální druh pánve, která se vyznačuje svou hloubkou, šířkou a oblostí. Právě její tvar ji odlišuje od běžných pánví a umožňuje efektivně a rychle vařit potraviny.
Čínská vs. Česká kuchyně

Pánev wok je vynález čínské kuchyně a jako taková je určena pro zdravé vaření. Její hlavní funkcí je příprava pokrmů v páře, což je považováno za jeden z nejzdravějších způsobů vaření. Je třeba použít jen malé množství oleje či jiných tuků, zbytek lze jednoduše nahradit vodou.

Díky své hloubce zvládne pánev připravit velké množství jídla na malém množství tuku.

Nicméně pro využití v české kuchyni je třeba trochu více než jen umění vařit v páře. Smažení a omáčky mají na českých plotnách své místo. Dnešní wok pánev zvládne usmažit oblíbený řízek nebo v nich lze lehce uvařit guláš. Jídlo si navíc zachová svou chuť i většinu vitamínů.

Pánev wok a její výhody
Zdravé vaření v páře
Rychlost vaření – šetří energii
Zachování chuti a vitamínů
Hloubka pánve – jídlo nevyskočí na plotnu
Velké množství potravin na nízké množství tuků
Snadná údržba

Proč litinový WOK?
WOK pánev z přírodní litiny má vůbec nejlepší vlastnosti z dostupných pánví na trhu. Které to jsou?

Zdravotní nezávadnost
Přírodní litina od Skeppshult je zdravotně nezávadná. Při výrobě nejsou použity žádné chemické látky. Pánev jako celek je vlastně jednolitý kov. Její povrch není chemicky upraven (vytvoření nepřilnavé vrstvy) a proto při porušení povrchu nedojde k úniku nebezpečných látek.

Vodivost tepla
Vodivost tepla je u WOK pánve zcela zásadní. Rovnoměrnému rozvodu napomáhá jak samotný tvar pánve, tak přírodní litina, ze které je vyroben. Přírodní litina nemá s vodivostí problém, právě naopak – jako jediná zvládne vydržet vyšší až vysoké teploty. Ohřev jídla je tak rychlí a rovnoměrný.

Dlouhá životnost
Čím více se litina používá, tím lepší má vlastnosti. Je to tedy přesný opak všech ostatních materiálů, které se používáním opotřebují. Z toho důvodu má litina životnost několik desítek let. Výrobce pravé švédské litiny Skeppshult dokonce garantuje záruku 25 let na litinu. Jedná se tedy o generační nádobí.

Pevnost
Kdo rád vaří s kovovým náčiním, bude pro něj litina to pravé. Litina je natolik pevná, že snese i hrubší zacházení na povrchu pánve. Nedá se poškrábat, protože není jednoduše poškrábat co, jedná se pořád o litinu. Pánev tedy neztrácí své vlastnosti ani nezačne uvolňovat škodlivé látky (žádné v ní nejsou).

Nepřilnavost
Pro vytvoření nepřilnavého povrchu je použita speciální výrobní technologie. Olej je „zapečen“ do pánve a vytváří tak přirozenou nepřilnavou vrstvu. Pokud je tato vrstva z nějakého důvodu porušena, dá se snadno obměnit viz.

Tento produkt ze švédské litiny, je originál tradiční švédské kvality(od r. 1906).
Robustní a nepoškrábatelný, bez chemických přísad, bez umělého povrchu nebo povlaku, pouze čistá litina.

Zdravotně absolutně nezávadný, vynikající vlastnosti. 25 let záruka na litinu od výrobce.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz